CCI 043888802 Extension Cord, 10 AWG Cable, 50 ft L, 15 A, 125 V, Yellow
$178.65Each
Length: 50 Ft
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Cable Size
- 10 AWG
- Jacket Material
- Vinyl
- Jacket Color
- Yellow
- Length
- 50 Ft
- Includes
- Light
Triple tap extension cord with power indicator light. Three conductor SJTW, features molded-on and bonded vinyl plugs and connectors, in-line mechanical GFCI centrally placed along the cord and test and reset buttons. 12/3 SJTW 3 ft cord, 15 A, 1875 W.
| Id | 214280 |
| SKU | 5029319 |
| PartNo | GF320803 |
| UPC | 054732201198 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Cable Size | 3 Ft |
| Jacket Color | Yellow |
| CID | 9 |