Prime GF320803 Triple Tap Adapter, 3 ft Cable, 15 A, 125 V, Yellow
$78.29Each
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Cable Size
- 3 Ft
- Jacket Color
- Yellow
Molded-on and bonded vinyl female connector and mechanical GFCI male plug. Three conductor SJTW 2 ft cord, triple tap.
| Id | 238644 |
| SKU | 5124060 |
| PartNo | GF420802 |
| UPC | 054732201051 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Connector A | Female |
| Connector B | Male |
| Cable Size | 2 Ft |
| Jacket Color | Yellow |
| CID | 9 |