PowerZone ORUSB342S USB Charger, 2-Pole, 125 V, 15 A, 2-Outlet, 450 J Energy
$29.95Each
- Current Rating
- 15 A
- Voltage Rating
- 125 V
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Poles
- 2
- Energy Rating
- 450 J
- Number Of Outlets
- 2
- Indicator Type
- Light
PowerZone 12-outlet multimedia surge protector has 4200 Joules of surge protection to power everything on your desk or home entertainment system plus a 2-port USB charger to keep your cell phone and tablet fully charged. This unit also has data line protection for CATV Satellite DSL & Broadband routers.
| Id | 226366 |
| SKU | 4642294 |
| PartNo | OR504142 |
| UPC | 054732825189 |
| Country of Origin | China |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Energy Rating | 4200 Joules |
| Number Of Outlets | 12 |
| Color | Black |
| CID | 9 |