PowerZone OR802124 Surge Protector, 125 V, 15 A, 6-Outlet, 750 Joules Energy, White White
$16.99Each
Checking...
Color: White
- Current Rating
- 15 A
- Voltage Rating
- 125 V
- Wattage Rating
- 1875 W
- Energy Rating
- 750 Joules
- Number Of Outlets
- 6
- Color
- White
Prime's eight-outlet multi-media surge protector has it all 2400 J of surge protection, eight outlets to power your computer or home entertainment system plus a two-port USB charger to keep your cell phone and tablet fully charged.
| Id | 263531 |
| SKU | 0474908 |
| PartNo | PB523120 |
| UPC | 054732821389 |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Energy Rating | 2400 J |
| Number Of Outlets | 8 |
| Color | White |
| CID | 9 |