PowerZone OR802115 Surge Protector Tap, 125 V, 15 A, 6-Outlet, 900 Joules Energy, White White
$16.99Each
Checking...
Color: White
- Current Rating
- 15 A
- Voltage Rating
- 125 V
- Wattage Rating
- 1875 W
- Energy Rating
- 900 Joules
- Number Of Outlets
- 6
- Color
- White
PowerZone Multimedia Surge Protector has 3600 Joules of surge protection and 8 outlets to power everything on your desk or home entertainment system, plus a 2-port USB charger to keep your cell phone and tablet fully charged. This unit also has data line protection for CATV Satellite DSL & Broadband routers.
| Id | 236495 |
| SKU | 8168015 |
| PartNo | OR503118 |
| UPC | 054732809134 |
| Country of Origin | China |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Energy Rating | 3600 Joules |
| Number Of Outlets | 8 |
| Color | Black |
| CID | 9 |