PowerZone OR922009 Outlet Strip, Right Angle Plug, 6 -Socket, 15 A, 125 V
$12.99Each
Checking...
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Sockets
- 6
- Plug Type
- Right Angle
Expand your home connectivity with the Powerzone 6-outlet power strip. Equipped with six outlets, this power strip allows you to plug-in and power up to 6 gadgets. The convenient rocker switch makes it easy-to turn the power strip on and off.
| Id | 161340 |
| SKU | 7958085 |
| PartNo | OR801115 |
| UPC | 054732808984 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Number Of Sockets | 6 |
| Plug Type | Right Angle |
| CID | 9 |