CCI 22575 Power Outlet Strip, 4 ft L Cable, 8 -Socket, 15 A, 125 V, White White
$31.05Each
Color: White
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Sockets
- 8
- Cable Length
- 4 Ft
- Color
- White
- Includes
- Timer
Expand your home connectivity with the PowerZone 6-outlet power strip. Equipped with six outlets, this power strip allows you to plug in and power up to 6 gadgets. The convenient rocker switch makes it easy to turn the power strip on and off.
| Id | 144785 |
| SKU | 7982861 |
| PartNo | OR7000X2 |
| UPC | 054732812974 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Number Of Sockets | 6 |
| CID | 9 |