Currently unavailable.
Door & window sensor connects to your existing Wi-Fi network and alerts you whenever a door or window equipped with the sensor is opened or closed. Works with the Brookstone app to send alerts to a phone or other device. Features a long battery life. Requires (1) 3V lithium CR2 battery, included.
| Id | 132373 |
| SKU | 503796 |
| PartNo | BKSSDW |
| Batteries Required | 3V Lithium CR2 |
| Width | Main Body: 21mm/Small Body: 11mm |
| Height | Main Body: 71mm/Small Body: 40mm |
| Depth | Main Body: 22mm/Small Body: 11mm |
| Color | White |
| CID | 1 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.www.P65Warnings.ca.gov