PowerZone ORUSB342S USB Charger, 2-Pole, 125 V, 15 A, 2-Outlet, 450 J Energy
$29.95Each
- Current Rating
- 15 A
- Voltage Rating
- 125 V
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Poles
- 2
- Energy Rating
- 450 J
- Number Of Outlets
- 2
- Indicator Type
- Light
PowerZone 6-outlet Multi-media surge protector has 400 Joules of surge protection and powers everything on your desk or home entertainment system. This outlet has a 1.5 ft power cord.
| Id | 165372 |
| SKU | 8112807 |
| PartNo | OR802013 |
| UPC | 054732809066 |
| Country of Origin | China |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Energy Rating | 400 J |
| Number Of Outlets | 6 |
| Color | White |
| CID | 9 |