PowerZone OR802135 Surge Protector Power Strip, 125 V, 15 A, 6-Outlet, 1150 Joules Energy, Black Black
$44.99Each
Color: Black
- Current Rating
- 15 A
- Voltage Rating
- 125 V
- Wattage Rating
- 1875 W
- Energy Rating
- 1150 Joules
- Number Of Outlets
- 6
- Color
- Black
PowerZone 6-outlet 400 Joule Surge Protector with a 1.5 ft cord is ideal for small household electronics.
| Id | 221213 |
| SKU | 3490034 |
| PartNo | OR2013X2 |
| UPC | 054732826995 |
| Country of Origin | China |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Energy Rating | 400 Joules |
| Number Of Outlets | 6 |
| Indicator Type | LED |
| Color | White |
| Overall Length | 11.7 In |
| Overall Width | 6-1/2 In |
| Overall Depth | 1.38 In |
| CID | 9 |