Legrand radiant Series 885TRWCC12 Duplex Receptacle, Thermoplastic, White, 2-Pole, 15 A, 125 V, NEMA: 5-15R White
Legrand
    SKU 0252304
    PartNo 885TRWCC12
    UPC 785007304770
    Country of Origin China
    Voltage Rating 125 V
    Current Rating 15 A
    Number Of Poles 2
    Number Of Wires 3
    Wiring Type Push, Side
    Wire Size 14 To 12 AWG