PowerZone OR801120 Power Outlet Strip, 6 -Socket, 15 A, 125 V
$37.99Each
Checking...
Material: Metal
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Sockets
- 6
- Material
- Metal
Expand your home connectivity with the Powerzone 6-outlet power strip. Equipped with six outlets, this power strip allows you to plug-in and power up to 6 gadgets. The convenient rocker switch makes it easy-to turn the power strip on and off.
| Id | 173519 |
| SKU | 7915655 |
| PartNo | OR801118 |
| UPC | 054732808960 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Number Of Sockets | 6 |
| Plug Type | Straight |
| CID | 9 |