PowerZone OR801120 Power Outlet Strip, 6 -Socket, 15 A, 125 V
$37.99Each
Checking...
Material: Metal
- Voltage Rating
- 125 V
- Current Rating
- 15 A
- Wattage Rating
- 1875 W
- Number Of Sockets
- 6
- Material
- Metal
Expand your home connectivity with the PowerZone 12-outlet power strip. Equipped with twelve outlets, this power strip allows you to plug in and power up to 12 gadgets. The convenient rocker switch makes it easy to turn the power strip on and off.
| Id | 168822 |
| SKU | 8005118 |
| PartNo | OR800012 |
| UPC | 054732809004 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Current Rating | 15 A |
| Wattage Rating | 1875 W |
| Number Of Sockets | 12 |
| CID | 9 |